Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące

Salezjańskie Liceum Publiczne

Organizatorzy XXV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej u Prezydenta RP

10 czerwca 2017 roku delegacja SALOSu Piast Kraków pojechała do Warszawy. Nie była to jednak zwykła wycieczka – zostaliśmy zaproszeni do Belwederu na spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą. Było to spotkanie przedstawicieli Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP
z całej Polski w ramach Jubileuszu XXV-lecia istnienia organizacji SALOS w Polsce.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone m.in. dlatego, że to właśnie SALOS Piast Kraków jest organizatorem najbliższych, wrześniowych XXV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Jak widać na fotografii, mieliśmy także okazję zrobienia sobie zdjęć z Panem Prezydentem. Jeden z naszych zawodników miał zaszczyt wręczyć najważniejszej osobie w Państwie list gratulacyjny od Zarządu SALOS RP. Pan Prezydent otrzymał także od naszej delegacji salezjański krawat.

Tekst: Mateusz Kubasiewicz (SL SALOS Piast Kraków)

Foto: Maciej Biedrzycki KPRP

>