Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące

Salezjańskie Liceum Publiczne

„Dziś jest Twój najważniejszy dzień…”

Takie właśnie przesłanie wygłosił ks. dr Tadeusz Rozmus do naszej wspólnoty szkolnej podczas swojej wizytacji. Zdanie to przewijało się często w jego ustach podczas spotkania w Oratorium Aniołów Stróżów, podczas Mszy Świętej, w czasie spotkania z młodzieżą i gronem pedagogicznym.  Dla nas wszystkich, każdy dzień powinien być najważniejszy i wyjątkowy. Otwarci na innych powinniśmy czerpać z nich radość i entuzjazm, jednocześnie ofiarowując im to co najlepsze w nas.

Ksiądz Rozmus chwalił naszą szkołę, jej wygląd i panującą tutaj atmosferę. Był pod wrażeniem odnoszonych przez nią sukcesów. Jednocześnie, jako jeden z inicjatorów, wspominał jak doszło do powstania Zespołu Szkół Salezjańskich. Miało to miejsce w 2002 roku, a więc już 15 lat temu.

Ksiądz Radca opowiadał o salezjańskiej edukacji na świecie, podkreślając zróżnicowanie kulturowe występujące w wielu szkołach. Inne języki, inne obyczaje a często również inna religia. Wszystkie te różnice nie przeszkadzają jednak we wspólnych działaniach, gdyż jak mówił Ksiądz Rozmus „Przeważa jeden język – język serca”.

>