Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Cecyliada 2020

Tegoroczna edycja konkursu muzycznego pod patronatem św. Cecylii w naszym liceum przeszła do historii. Ze względu na obecną sytuację nie odbyła się rzecz jasna w formie tradycyjnej – całość miała miejsce zdalnie, co było prawdziwym wyzwaniem organizacyjnym. Mimo tych przeszkód, udało się zorganizować piękny koncert i hucznie uczcić wspomnienie patronki muzyków. Ku naszej radości, znaleźli się chętni, by podzielić się z nami swoim niebywałym talentem. Łącznie w konkursie mieliśmy przyjemność obejrzeć 9 wspaniałych występów na bardzo wysokim poziomie. Wybrzmiało kilka prawdziwych hitów zaśpiewanych w piękny i oryginalny sposób. Każdy kolejny wykonawca dawał z siebie 100% i przyprawiał o zachwyt kolejnych słuchaczy. Transmisja wydarzenia za pomocą platformy Facebook osiągnęła niezwykle wysoką, przekraczającą nasze najśmielsze oczekiwania oglądalność. Nikt z nas nie spodziewał się, że impreza przyciągnie tak dużą publikę i będzie cieszyła się aż tak potężnym zainteresowaniem. Cały konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach – w kategorii głosowania jury i głosowania publiczności. Jury postanowiło wyróżnić aż 5 występów, najwyżej plasując wspaniałą Wiktorię. Serca publiczności skradł natomiast Michał i jego wykonanie piosenki „Mogło być nic”.

To była pierwsza tak duża impreza organizowana przez tegoroczny samorząd uczniowski. Pierwsza, trudna organizacyjnie i niewątpliwie bardzo ważna, dlatego dołożyli wszelkich starań, by wszystko powiodło się tak, jak trzeba. To oczywiście nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc naszych wspaniałych nauczycieli, wychowawców, katechetów, opiekunów, szanownej dyrekcji i absolwentów, którzy wpierali słowem i czynem pod względem organizacyjnym i duchowym.

Wszyscy byliśmy świadkami wspaniałego muzycznego show, co jest zasługą wielu ludzi. Dzięki naszym cudownym i utalentowanym uczniom, dane nam było delektować się pięknymi dźwiękami.

(Kornelia Drozd, 2d)