Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące

Salezjańskie Liceum Publiczne

Mistrzowie matematyki

  • konkurs matematyczny dla uczniów naszej szkoły
  • co tydzień nowe zadania
  • co miesiąc nagrody

 

Zadania konkursowe

Wyniki

 

Regulamin konkursu

  1. Konkurs będzie się składał z tygodniowych rund.
  2. Co tydzień w poniedziałek zostanie opublikowana lista sześciu zadań (trzy dla gimnazjum i trzy dla liceum), które uczniowie będą rozwiązywać w domu (jak zadania części korespondencyjnej OM czy OMJ). Zadania będą publikowane na stronie internetowej szkoły oraz wywieszane na drzwiach sali 31.
  3. Rozwiązania będzie można oddawać koordynatorowi konkursu (p. Jarosław Szczepaniak) lub swojemu nauczycielowi matematyki do końca tygodnia (dokładnie do piątku do godziny 14.15).
  4. W kolejny poniedziałek zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły rozwiązania oraz wyniki rundy.
  5. Rundę tygodniową zwycięża uczeń, który rozwiąże najwięcej zadań, a jeżeli kilku uczniów rozwiąże tyle samo zadań, ten, który pierwszy dostarczył rozwiązania.
  6. Uczestnicząc co tydzień w kolejnych rundach konkursu uczniowie będą zbierać punkty (2 punkty za każde pełne rozwiązanie, 1 punkt za rozwiązanie zawierające lukę, plus dodatkowe 2 punkty za zwycięstwo w rundzie). Co cztery rundy zostanie nagrodzony uczeń, który zebrał najwięcej punktów w ciągu tych czterech rund.
  7. Pod koniec roku szkolnego odbędzie się podsumowanie konkursu z nagrodami dla zwycięzców w kategorii liceum i w kategorii gimnazjum.

 

Zadania archiwalne

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

 

Rok szkolny 2014/2015