Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Salezjańska Organizacja Sportowa

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS „Piast”, istniejące przy naszej szkole, prowadzi całoroczną działalność sportowo-wychowawczą wśród młodzieży. Posługuje się prewencyjnym systemem wychowawczym św. Jana Bosko, który ma na celu wychowanie młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest również sport, który gromadzi młodych i jest konkretną propozycją dla każdego.

Odpowiadając na potrzeby oraz zainteresowania młodzieży S.L. SALOS „Piast” prowadzi zajęcia w tradycyjnych dyscyplinach sportu: tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna. Pod opieką kompetentnych i wykwalifikowanych trenerów, podczas regularnych treningów i turniejowych rywalizacji, każdy uczestnik SALOSu może liczyć na swój osobisty rozwój i dobrze wykorzystany czas.

Oprócz tego, nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na obozy sportowe i wypoczynkowe, zarówno w lecie jak i zimą. W zimie największą popularnością cieszą się obozy narciarsko-snowboardowe we Włoszech, a latem trudno zdobyć miejsce na obozy kajakowe, organizowane na polskich rzekach. Proponujemy także weekendowe wyjazdy w góry, rajdy rowerowe i wycieczki rekreacyjne.

Zapraszamy na nasz fanpage.