SALOS "Piast"

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS „Piast” prowadzi zajęcia w tradycyjnych dyscyplinach sportu: tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna.

Stowarzyszenie prowadzi całoroczną działalność sportowo-wychowawczą wśród młodzieży. Posługuje się prewencyjnym systemem wychowawczym św. Jana Bosko, który ma na celu wychowanie młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest również sport, który gromadzi młodych i jest konkretną propozycją dla każdego.

Pod opieką kompetentnych i wykwalifikowanych trenerów, podczas regularnych treningów i turniejowych rywalizacji, każdy uczestnik SALOSu może liczyć na swój osobisty rozwój i dobrze wykorzystany czas.

Oprócz tego, nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na obozy sportowe i wypoczynkowe, zarówno w lecie jak i zimą. W zimie największą popularnością cieszą się obozy narciarsko-snowboardowe we Włoszech, a latem trudno zdobyć miejsce na obozy kajakowe, organizowane na polskich rzekach. Proponujemy także weekendowe wyjazdy w góry, rajdy rowerowe i wycieczki rekreacyjne.

Sporty zimowe

Od 03.01.2022 do 08.12.2022 nasze Stowarzyszenie prowadzi zajęcia rozpowszechniania sportów zimowych. Uczestnicy będą mieli okazję wzięcia udziału w wyjazdach na narty, w zajęciach na pobliskim lodowisku, a także brać udział w zajęciach alternatywnych z tenisa stołowego, gry w piłkarzyki, czy innych grach rekreacyjnych. Przeprowadzenie zajęć umożliwia wsparcie ze Środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów z Ministerstwa Sportu i Turystyki.