Jaką szkołę tworzymy?

Podążając za nauką świętego Jana Bosko dokładamy wszelkich starań, aby młodych ludzi wychowywać na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli.

Opieramy się na czterech filarach: Religii, Rozumie, Miłości i Szacunku.


Religia

Pozwala traktować życie jako nieoceniony dar pochodzący od Boga. Zachęca do otwarcia się na szerokie pole stworzenia i odnajdywania tam śladów mądrości i dobroci Stwórcy.


Rozum

Wychowanie to nade wszystko rzecz rozumu - oczywista konieczność, powinność złączona z ludzką naturą, sprawa doświadczenia oraz ludzkiej i chrześcijańskiej mądrości.Miłość

Najgłębsza oryginalność uczucia wynika z zasady wychowawczej - nie wystarczy kochać młodzieży, trzeba także, by młodzież wiedziała, że jest kochana i czuła się kochana.


Szacunek

Wychowanie to także głęboki szacunek do młodego człowieka przejawiający się nieustannym wysiłkiem w udzielaniu wsparcia i okazywaniem zrozumienia dla problemów młodzieży.

Wspieramy uczniów na drodze do sukcesów

W czasie wieloletniej działalności szkoły przygotowaliśmy dziesiątki uczniów do udziału w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Czas poświęcony wytężonej pracy nierzadko procentował przynosząc uczniom wspaniałe sukcesy i przysparzając nam ogromnej dumy.

Galeria zdjęć


Zobacz jak wygląda nasza szkoła

Przygotowaliśmy wirtualny spacer oraz filmy, dzięki którym poznasz naszą szkołę od środka.