Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Czym jest archipelag sztucznej inteligencji?

10 czerwca klasy z rozszerzoną fizyką w ramach współpracy z AGH uczestniczyły w wykładzie prof. Ryszarda Tadeusiewicza: „Czym jest archipelag sztucznej inteligencji?”. Profesor wprowadził nas w temat sztucznej inteligencji zaczynając od motta, które większości zapadło w pamięci: „Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty”. Samo wystąpienie obejmowało przegląd różnych sposobów podejścia do kwestii rozwiązywania skomplikowanych ludzkich problemów przez uczące się maszyny. W wykładzie nie zabrakło także humanistycznej i filozoficznej interpretacji tego zagadnienia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za niezwykle ciekawe przedstawienie zagadnienia sztucznej inteligencji.
Po wystąpieniu profesora Tadeusiewicza prodziekan Mikołaj Skowron przedstawił naszym uczniom zasady rekrutacji na tę uczelnię.
Miło nam również było, że na spotkanie przyszli nasi absolwenci, a wśród nich także obecnie studenci informatyki AGH.
Zmierzając ku końcowi tego roku szkolnego ogromne podziękowania kierujemy do prof. Pawła Zydronia, bo to dzięki Niemu, mimo rożnych pandemicznych przeciwności, mieliśmy możliwość w ciągu roku chociaż trochę zasmakować życia studenckiego.