Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

„Dziś jest Twój najważniejszy dzień”

Takie właśnie przesłanie wygłosił ks. dr Tadeusz Rozmus do naszej wspólnoty szkolnej podczas swojej wizytacji. Zdanie to przewijało się często w jego ustach podczas spotkania w Oratorium Aniołów Stróżów, podczas Mszy Świętej, w czasie spotkania z młodzieżą i gronem pedagogicznym.  Dla nas wszystkich, każdy dzień powinien być najważniejszy i wyjątkowy. Otwarci na innych powinniśmy czerpać z nich radość i entuzjazm, jednocześnie ofiarowując im to co najlepsze w nas.

Ksiądz Rozmus chwalił naszą szkołę, jej wygląd i panującą tutaj atmosferę. Był pod wrażeniem odnoszonych przez nią sukcesów. Jednocześnie, jako jeden z inicjatorów, wspominał jak doszło do powstania Zespołu Szkół Salezjańskich. Miało to miejsce w 2002 roku, a więc już 15 lat temu.

Ksiądz Radca opowiadał o salezjańskiej edukacji na świecie, podkreślając zróżnicowanie kulturowe występujące w wielu szkołach. Inne języki, inne obyczaje a często również inna religia. Wszystkie te różnice nie przeszkadzają jednak we wspólnych działaniach, gdyż jak mówił Ksiądz Rozmus „Przeważa jeden język – język serca”.