Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

III Salezjańskie Ogólnopolskie Igrzyska Zimowe

W dniu 05.03.2018 w Wiśle w ośrodku narciarskim „Stożek” odbyły się III Salezjańskie Ogólnopolskie Igrzyska Zimowe.Naszą szkołę reprezentowali najlepsi z najlepszych, czyli: Bartoszek Filip (3b GIM), Bączek Barbara (3c GIM), Dziedzic Gabriela (2a GIM), Niemczyk Katarzyna (2a GIM), Nosek Michał (3b GIM), Nowak Piotr (3A LO), Telko Jagoda (1D LO), Wójtowicz Jakub (2f GIM).O godzinie 7:15 wszyscy w wojowniczych nastrojach spotkaliśmy się pod szkołą. Podróż z naszym opiekunem i wspaniałym motywatorem – Panem Markiem Wilczkiem mijała szybko i w bardzo wesołej atmosferze. Pomimo lekkiego poślizgu w czasie szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce. Pan Marek Wilczek rozdał nam numery startowe na tyle wcześnie, że mieliśmy czas na przejechanie trasy i dostosowanie się do warunków panujących na niej. Równo o godzinie 11 został odśpiewany hymn salezjański. Ksiądz inspektor po udzieleniu błogosławieństwa powiedział kilka słów motywujących do walki fair-play i ogłosił rozpoczęcie zawodów.

Pierwsza z naszych reprezentantek na trasę wyjechała Barbara Bączek. Były to dla niej już III igrzyska. Nasza weteranka swój pierwszy przejazd przejechała bardzo dobrze. Tuż po niej na trasę wyruszyły dwie najmłodsze zawodniczki. Gabriela Dziedzic i Katarzyna Niemczyk pojechały równie dobrze jak ich poprzedniczka, co skutkowało bardzo dobrymi wynikami. Następnie pojawili się nasi reprezentanci męskiej płci. Jako pierwszy wyruszył młody, ale wielce zdolny Jakub Wójtowicz. Kolejno za nim pojechali Filip Bartoszek i Michał Nosek. Dla Filipa były to III igrzyska. Cała męska część reprezentacji szkoły w narciarstwie alpejskim pojechała najlepiej jak potrafiła. Każdy z nich zostawił serce na stoku. Wyniki pierwszego przejazdu były bardzo podobne, natomiast najlepszy miał nasz weteran. Jagoda Telko, czyli jedyna zawodniczka z liceum, która reprezentowała szkołę w narciarstwie alpejskim swój pierwszy przejazd pojechała wyśmienicie. Wszystko poszło zgodnie z jej planem. Pokazała swoje wielkie umiejętności i uzyskała najlepszy czas w pierwszy przejeździe w swojej grupie. Następnie jako jedyny przedstawiciel szkoły w snowboardzie – Piotr Nowak pomimo trudnych warunków pojechał bardzo dobrze. Po krótkiej przerwie po raz kolejny wróciliśmy na stok. W drugiej próbie potwierdziliśmy wszyscy wysoką formę. Wszystkie nasze zawodniczki pojechały równie dobrze jak w pierwszym przejeździe. Nie inaczej było z pozostałymi reprezentantami, którzy jeździli bardzo szybko i pewnie.

Po zakończeniu wszystkich zjazdów w bardzo dobrych humorach poszliśmy na ciepły posiłek. Wszyscy razem żartowaliśmy, śmialiśmy się oraz wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat trasy i zawodów. Wszyscy byli szczęśliwi, gdyż wiedzieli, że dali z siebie wszystko. Czas wolny po zawodach wszyscy spożytkowali na zabawę. Basia Bączek spróbowała zjazdu na desce snowboardowej, natomiast Filip razem z jego przyjacielem Michałem oddali się szaleństwu na śniegu. Chwilę potem nastąpił bardzo ważny moment – ceremonia wręczenia medali. Był to bardzo emocjonujący moment, gdyż wielu z naszych zawodników stało na podium. Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki, z których są dumni, natomiast z pewnością wyróżniły się Barbara Bączek zajmując 3 miejsce w swojej kategorii i w tej samej kategorii 2 miejsce zajęła Katarzyna Niemczyk. Jednak to nie był koniec emocji, gdyż chwilę potem na najwyższym stopniu podium stanęła Jagoda Telko, która była poza zasięgiem swoich rywalek. Z najlepszym czasem w swojej kategorii zdeklasowała inne zawodniczki. Po modlitwie i kilku zdjęciach szybko wróciliśmy do naszego busa i szczęśliwi odjechaliśmy. Droga powrotna minęła również bardzo przyjemnie i co najważniejsze bardzo szybko i bezpiecznie. Wieczorem dotarliśmy do Krakowa. III Salezjańskie Ogólnopolskie Igrzyska Zimowe były dla naszej szkoły bardzo udane. Z Wisły wróciliśmy z trzema medalami.

Bartoszek Filip, 3b gimnazjum