Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

I znów w szkole… Tym razem nieco później niż zwykle, bo dopiero 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Data ta rozpoczęła nie tylko kolejny etap w szkole. W tym roku spotkały nas jeszcze inne nowości. Nowym Dyrektorem szkoły został ks. mgr Piotr Pawelec, a w związku z reformą oświatową rok szkolny rozpoczęliśmy bez klas pierwszych gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września. Była to okazja, aby podziękować za wszystkie miłe chwile, które spotkały nas podczas wakacji, za słońce, za przygody, za odpoczynek. Jednocześnie prosiliśmy o wsparcie  i siłę do realizacji naszych celów i marzeń w ciągu miesięcy szkolnej pracy.

Mszy przewodniczył ks. mgr Andrzej Król i to jemu zawdzięczamy najważniejsze przesłanie na nowy rok szkolny – niech szkoła w naszym wykonaniu będzie szkołą miłości. Szkołą, gdzie każdy, mimo swych niedoskonałości, jest jedyny i niepowtarzalny.

Z nadzieją w sercach i z głowami pełnymi szczytnych celów wyruszamy na poszukiwanie wiedzy. Czas odkrywać nowe lądy i sięgać do gwiazd!