
Wystawa z okazji Święta Niepodległości
09-11-2025
„Szkoła do hymnu”
09-11-20257 listopada w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Pana Tomasza Jamróz-Piłsudskiego, praprawnuka brata Marszałka Józefa Piłsudskiego. W spotkaniu, połączonym z interesującą prezentacją multimedialną, uczestniczyły wszystkie klasy o profilu humanistycznym. Wykład odbył się w ramach obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.
Pan Tomasz w niezwykle ciekawy sposób przybliżył nam realia życia Polaków pod zaborami, opowiedział o genezie I wojny światowej oraz o osobach, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom historii, z których inicjatywy zorganizowane zostało spotkanie oraz Panu Pisudskiemu za przeprowadzenie wykładu!
Tekst: Ewa Pietruszka, Natalia Narek 3b
Foto: Wiktoria Lebryk 3b












