Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Wycieczka klas pierwszych do Wrocławia

Pierwszy dzień naszego wyjazdu był czasem organizacji. Na wczesną zbiórkę przyszliśmy o godzinie 6.30, następnie autokary wyruszyły w trasę i tak łącznie z dwoma postojami po 5 godzinach drogi dotarliśmy do Wrocławia. Tego dnia obejrzeliśmy Rynek i zabytki ulokowane niedaleko niego, później przyszedł czas na Panoramę Racławicką oraz chwilę dla siebie, a na końcu obiadokolację w jednej z wrocławskich restauracji.

Drugiego dnia rano czekał na nas pyszny szwedzki stół i wycieczka!!! Pojechaliśmy do Wałbrzycha, aby pospacerować w Palmiarni pośród niezwykłych roślin, a także odwiedziliśmy zamek Książ który zachwyca zarówno z zewnątrz (można było obejrzeć rozległe tarasy) jak i wewnątrz. Kolejnym punktem programu było Hydropolis czyli muzeum wody, w którym poznaliśmy, jak właściwie woda znalazła się na Ziemi, mogliśmy przeczytać historię znanych potworów morskich i wiele innych równie interesujących rzeczy.

W trzecim, już ostatnim dniu, mogliśmy obejrzeć wizytówkę Wrocławia, czyli Zoo – największą popularnością cieszyło się Afrykarium. Odwiedziliśmy też Halę Stulecia z ogromną 90-metrową Iglicą oraz Ogród Japoński, prezentujący typową architekturę japońską i zachwycający wyczuwalnymi nutami kwiatów.

W czasie trwania wycieczki cały czas towarzyszyło nam piękne słońce i świetna atmosfera. Chętnie zostalibyśmy tam jeszcze kilka dni…

Zosia Niemiec, klasa 1a