Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Wyjazd do Warszawy

Dnia 3 lutego 2018 roku nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci naszego liceum uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy. Po kilkugodzinnej podróży autokarem dotarliśmy na miejsce.

Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Fryderyka Chopina, w którym wiele dowiedzieliśmy się na temat życia oraz twórczości tego sławnego kompozytora i pianisty. Zobaczyliśmy rękopisy muzyczne, listy, przedmioty osobiste, portrety  oraz ostatni fortepian Chopina. Posłuchaliśmy też skomponowanej przez niego muzyki. Następnie mieliśmy czas wolny, podczas którego jedliśmy i rozgrzewaliśmy się gorącą herbatą oraz spacerowaliśmy uliczkami Warszawy. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć Pałacu Kultury i Nauki.

Gdy chociaż trochę poczuliśmy klimat stolicy, przyszedł czas na najważniejszy punkt naszego wyjazdu. O godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym Roma rozpoczął się musical pt. „Piloci”. Jest to spektakl o miłości młodych ludzi przerwanej przez II wojnę światową. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej, układów choreograficznych, muzyki oraz wspaniałej scenografii.  Kostiumy aktorów idealnie oddawały atmosferę tamtych czasów. Wielkim zaskoczeniem były też dla nas wykorzystane w spektaklu efekty: pirotechniczne, akustyczne i świetlne. Po musicalu wszyscy chętnie dzieliliśmy się swoimi opiniami i wrażeniami.

Pomimo zmęczenia i późnej pory radośni wróciliśmy do Krakowa. Z wielką chęcią pojechalibyśmy do Warszawy jeszcze raz i ponownie oglądnęli ten wspaniały spektakl.

Weronika Bubak