Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Z Księdzem Bosko …

Dnia 2 lutego 2018 roku obchodziliśmy dzień patrona szkoły. I tak jak nauczał Ksiądz Bosko, chcieliśmy pokazać, że na kształtowanie młodych ludzi wpływ ma wiele czynników – w tym przypadku wiedza, wiara i zabawa.

Dzień zaczął się od rozegrania finału konkursu o patronie szkoły. Przeznaczony jest on dla klas pierwszych, które zapoznają się z jego życiem i dokonaniami. W konkursie uczestniczyło po dwóch, najlepszych przedstawicieli każdej klasy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania wykazując się wybitną wiedzą. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero przy ostatnim pytaniu! Zwycięskie laury zdobyli: Paweł Chalcarz (1B) – I miejsce, Agata Stęplewska (1A) – II miejsce i Oliwia Baliga (1B) – III miejsce. Gratulujemy!

Drugim elementem naszej uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Franciszek Janyga. Nawiązując do ostatnich wydarzeń podczas wyprawy na himalajski szczyt Nanga Parbat, radził, aby nie szukać „swoich szczytów” gdzieś daleko, gdyż każde wyzwanie w życiu może być zwycięstwem człowieka nad złem. Po zakończeniu Mszy Świętej, ksiądz Dyrektor Piotr Pawelec wręczył nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o patronie szkoły oraz wręczył ufundowane przez przyjaciół szkoły doroczne stypendia „Amici scholae”. Ich zdobywcom gratulujemy wspaniałych wyników, wielkiego zaangażowania na rzecz szkoły i ogromnej wrażliwości na otoczenie.

I wreszcie przyszedł czas na ostatni element naszych obchodów – zabawę. Jak co roku nauczyciele zorganizowali dla uczniów Tombolę – rodzaj loterii fantowej. W czasie Tomboli obecni byli uczestnicy wymiany ze szkołą w Hiszpanii, którzy bardzo szybko i łatwo zaangażowali się w zabawę. Tym razem tematem przewodnim była wielokulturowość. Kolorowe stroje nauczycieli, żarty, fantastyczne nagrody i mnóstwo słodkości… Wszystko to sprawiało, że śmiechom nie było końca, za co wielkie podziękowania należą się organizatorom oraz niezawodnym jak co roku sponsorom, bez których ta zabawa nie mogłaby się odbyć.

Aż szkoda, że następna taka impreza dopiero za rok…