Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

1:0 dla Nieba

Narodziny Syna Bożego to niezwykle ważne wydarzenie. Nic dziwnego zatem, że i w Niebie i w Piekle rozpoczęły się poważne narady. Diabły radziły jak do tego nie dopuścić, a Anioły – jak ratować ludzi i ich poczucie wartości. Ostatecznie okazało się, iż wbrew pozorom, świat pełen jest ludzi dobrych i Boska Dziecina może tu znaleźć dla siebie miejsce…

Taką refleksję nad Bożym Narodzeniem zaprezentowała nam klasa I A liceum pod kierownictwem Pana Tadeusza Garsztki. Zabawnie, z ironią, ale i zmuszając do chwili zadumy. A wszystko to okraszone ślicznie zaśpiewanymi kolędami.

Przedstawienie było jednakże tylko jednym elementem tego wyjątkowego dnia wspólnoty. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Tomasz Łach. Po jej zakończeniu, Samorząd Uczniowski wręczył nagrody za konkurs kolęd i świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Zwycięzcy konkursu kolęd – klasa 3d gimnazjum – mieli okazję zaprezentować się ogółowi szkoły. Następnie, życzenia do uczniów i pracowników szkoły skierował Ksiądz Dyrektor Piotr Pawelec. Zwrócił w nich uwagę na moc Bożej miłości, która przychodzi do nas wszystkich wraz z narodzinami Pana Jezusa. Podkreślił, że trzeba umieć ją brać, a jeszcze bardziej oddawać innym.

Z takim właśnie przesłaniem uczniowie ruszyli do klas a następnie do domów, aby podzielić się opłatkiem i odrobiną tej miłości, która właśnie do nich przyszła.