Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Integracja klas pierwszych

Gdy przyszli uczniowie klas pierwszych czytali oferty edukacyjne naszej szkoły z pewnością słyszeli o tym, że słynie z otwartości i wsłuchiwania się w głos ucznia. Nie zawiedli się i tym razem- na ich smutne miny powodowane brakiem corocznego, trzydniowego wyjazdu integracyjnego odpowiedzieli starsi koledzy z Oratorium.
17 września, w porozumieniu z nauczycielami, zorganizowali pełny wrażeń dzień integracyjny. Rozpoczął się on spektakularnie – na szkolny parking zajechał samochód przyozdobiony wakacyjnymi motywami i… gumową głową konia. Wybiegli z niego pełni entuzjazmu organizatorzy, którzy ogłosili emocjonujące rozgrywki między przedstawicielami klas, a ich wychowawcami. Jak wiadomo ludzi najmocniej wiąże wspólny śmiech, a tego nie zabrakło. Wygrali nauczyciele, jednak uczniowie jednogłośnie przyjęli stanowisko, że to tylko większe doświadczenie przeciwnika zadecydowało o ich przegranej. Następnie odbył się szereg innych konkurencji, których hasłem przewodnim była praca zespołowa (chociaż gdy przyszło do zmagań o szczęśliwy numerek szybko okazało się, że w kwestiach tej wagi nie ma mowy o sentymentach!).
Uczestnicy wrócili do domów zadowoleni, roześmiani i zintegrowani, a animatorzy Oratorium oraz nauczyciele mogli patrzeć z satysfakcją na swoje dzieło.
Jakub Miryński 1D