Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

test

Zwolnieni z Teorii – Wesprzyj projekt naszych uczennic

Mamy przyjemność poinformować, że klasy 2A naszego liceum: Anna Kolarska, Gabriela Wojnarowska, Zuzanna Babicz, Wiktoria Puchała, Maria Bydłosz, Katarzyna Głowacka, Julia Nalepa, zakwalifikowały się do kolejnego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

W ramach olimpiady uczennice realizują projekt „Kulturystki”. Zachęcamy do przeczytania co mówią o sobie:

„Projekt powstał jako odpowiedź do aktualnego problemu społecznego, jakim jest zamykanie oraz ograniczanie ośrodków kulturalnych i ich działania, podczas pandemii COVID – 19. Celem tego projektu jest dostarczenie naszym odbiorcom chociaż namiastki kultury. Naszym celem jest również motywowanie ludzi do rozwijania swoich pasji. Jak zapewne można się domyślić, narzędziem do osiągnięcia naszego celu będzie Internet. Organizujemy różnorodne spotkania online ze znanymi wam twórcami oraz z osobami, które na własnej skórze przekonały się o skutkach pandemii. Chcemy pokazać, że mimo trudnych czasów, w jakich się znajdujemy, jesteśmy w stanie pielęgnować swoje zainteresowania, na nowy i wygodny sposób.
Najważniejszym punktem naszego projektu jest zbiórka pieniędzy na podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja z Aleppo, która pomaga najmłodszym realizować swoje marzenia. Fundacja, którą
wspieramy, już od 2018 roku prowadzi stałe działania na rzecz dzieci z Aleppo. Zniszczenia tam są ogromne, a jego mieszkańcy potrzebują długofalowej pomocy, aby móc wrócić do
normalnego życia. W szczególności patrzymy tutaj na los najmłodszych, chcemy pomóc dzieciom odzyskać stracone dzieciństwo i sprawić, by mogły znów uczyć się i chodzić do szkoły.”
Dziewczyny w styczniu oraz lutym zorganizowały zbiórki do puszek na pomoc dzieciom z Aleppo. Cały czas również dostępna jest zbiórka internetowa, do której wsparcia bardzo Państwa prosimy.
LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/nde4y6
Dostępna jest również licytacja internetowa na platformie Allegro Lokalnie. Zebrane na niej środki również trafią na rzecz dzieci z Aleppo. Serdecznie zapraszamy, z pewnością znajdą tam Państwo coś dla siebie.
LINK do licytacji: https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/na-marzenia-dzieci-z-aleppo
Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie!

Kulturystki”